четвер, 27 січня 2022 р.
пʼятниця, 21 січня 2022 р.
«Україна – неповторна, незалежна і соборна»
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Свято Соборності – день єднання українських земель та утвердження їх неподільності, закріплене Актом злуки 22 січня 1919 р., набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках.
Після ухвалення Української Народної Республіки 17 листопада 1917 року, українці активно почали об’єднуватись — слідом за цим у Львові наступного року створили Українську Народну Раду, а 19 жовтня 1918 утворилась і ЗУНР.
Ці події створили передумови для об’єднання Наддніпрянської України і ЗУНР в єдину державу. Наприкінці 1918 року, у Фастові, представники обох держав підписали “Передвступний договір”.
Акт Злуки офіційно оголосили українцям 22 січня 1919 року на Софіївській площі. Однак, перше офіційне святкування відбулось аж через 20 років, у 1939 році, в м. Хусті — столиці тодішньої Карпатської України. На жаль, він так і залишався простою декларацією і скоро цю дату намагатимуться викорінити з історії вже Радянської України.
Після встановлення радянського режиму на українських землях, День Соборності припинили святкувати, а офіційні згадки про нього влада активно знищувала. Ті, хто згадував свято у газетах або на громадських заходах почали називали “контрреволюціонерами”.
У 1990 р. українці організували “живий ланцюг” між Києвом, Івано-Франківськом та Львовом. Масове дійство розпочиналося від Центрального народного дому, що у Франківську, і тягнулося аж до Софійської площі Києва. Відтоді ця подія стала символом свята. “Живий ланцюг” зібрав понад 3 млн українців, а ця подія стала однією з наймасовіших акцій у Центральній і Східній Європі.
День Соборності України офіційно почали відзначати з 1999 року після відповідного указу президента Л. Кучми. В цей період почали відновлювати “живі ланцюги”. Упродовж 2008 — 2011 роках у столиці цю традицію відтворювали на мосту Патона, об’єднуючи правий та лівий береги Дніпра.
Під час президентства В.Януковича, День Соборності і День Свободи були скасовані як окремі святкування. Натомість, Президент своїм указом 30 грудня 2011 року започаткував нове свято — День Соборності та Свободи України. Однак після його втечі Уряд відновив святкування обох свят.
Сьогодні День Соборності — знакове українське свято, яке символізує єдність. Вкрай важливо пам’ятати як важко вона здобувалась, особливо під час війни, яка й донині загрожує суверенітету держави.
В українській мові «соборність» означає всеєдність, цілісність, неподільність. Тож нехай цей урочистий день утвердить нас у єдності та патріотизмі, додасть кожному наснаги працювати задля блага нашої країни та добробуту наших людей.
середа, 19 січня 2022 р.
Велич особистості Ярослава Стецька
Ярослав Стецько - людина залізної волі
19 січня минає 110 років від дня народження незламного борця за волю й добро України, політичного та військового діяча, голови Організації Українських Націоналістів, президента Антибільшовицького блоку народів голови Українського Державного Правління Української держави 1941 року – ЯРОСЛАВА СТЕЦЬКА.
З молодих літ захоплювався української національною ідеєю, підкреслював своє українське походження. До церкви в неділю завжди вдягався по-українськи, а на зауваження щодо такого не для всіх стандартного вбрання, зазвичай відповідав: «Українцеві слід мати не лише українську душу, а й вигляд українця».
Долучився до українського націоналістичного руху. Спочатку вступив до студентської націоналістичної організації, згодом – до підпільної Української Військової Організації.
За націоналістичні переконання та працю в ОУН Стецька тричі заарештовувала польська влада. Востаннє був засуджений під час «Львівського процесу» 1936 року. На процесі в останньому слові заявив: «Я виконував свій обов’язок, що мені диктувала моя приналежність до української суспільности. Я визнаю, що українська держава існує. Існує потенціально в серцях українського народу. Не існує поки що реально, але існує морально і правно в душах наших. Змислом мого життя було, є і буде Україна вільна без хлопа і без пана. Я вірю в перемогу».
Ярослав Стецько сповідуючи ідеї «молодого» крила ОУН, став на бік Степана Бандери. 10 лютого 1940 року в Кракові Провід ОУН обрав його першим заступником нового провідника.
З вибухом німецько-радянської війни Ярослав Стецько у складі похідної групи ОУН прибуває до Львова. У Львові Я.Стецько скликає Національні Збори, які 30 червня проголосили в будинку «Просвіти» відновлення Української Держави. Його обрали прем’єром українського уряду.
Ярослав Стецько залишив нам велику ідейно-теоретичну спадщину. Хоч його твори були написані багато років тому, але вони й досі актуальні, бо дають відповідь на важливі питання сьогодення. Основні з них опубліковані в двотомнику «Українська визвольна концепція»
Не можна не погодитися з думкою відомого письменника і громадського діяча Сергія Плачинди, котрий писав: «Не може не вражати глибина аналізу явищ, подій та історичної долі українства, синтетичність думок, я б сказав — узагальнюючий геній Ярослава Стецька, а головне — підпорядкованість усіх своїх діянь і суджень, роздумів і теоретичних осягнень одній ідеї — ідеї побудови Української Соборної Самостійної Незалежної Держави. Цій ідеї Ярослав Стецько віддав усе своє подвижницьке життя непохитного борця-націоналіста, мужньої людини, великого українця. А однією з найбільших заслуг Ярослава Стецька перед українським народом, українською історією є його проект націоналістичної, державницької і політичної доктрини побудови Української Держави. Це те вчення — суто Стецькове вчення! — яке годилося б узяти як дороговказ чи керівництво до дії Президентові України і урядові з перших днів незалежності. І якщо цього не зроблено, то це лише на шкоду Україні».
середа, 5 січня 2022 р.
Христос рождається! Славімо Його!
Вітаємо з Різдвом Христовим!
Цього світлого дня хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров'я і всіх благ!
Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!
Нехай небеса вселяють міцну віру в серці і дарують справжнє свято для душі.
Христос рождається! Славімо Його!
З Новим Роком!
Колектив бібліотеки - філії № 7 для дорослих щиросердно вітає всіх своїх друзів ,партнерів і користувачів з прийдешніми найяскравішими та найулюбленішими святами —З Новим роком і Різдвом Христовим!
Нехай у Новому Році життя буде багатим на незабутні враження, хай мрії збуваються, сяють на обличчях посмішки, очі світяться щастям! Нехай в душі буде більше добра!
Здоров’я, любові, взаєморозуміння, радості, достатку, подорожей і хороших подій. Нехай 2022-й дарує тільки найкраще!
Новий рік - як нова книга, прочитаного раніше автора: Ви приблизно знаєте тематику його творів, манеру письма, але при цьому сюжет конкретної книги Вам невідомий. А так хочеться дізнатися, що ж задумав автор! Нехай же кожен день життя буде ще однією сторінкою вашого особистого бестселера !!!
Гарних вам книжок, вірних друзів, цікавих подорожей та бажаних подарунків під ялиночку!Веселих свят! Будьмо разом у Новому році!І пам'ятайте, що найкращий подарунок - це КНИГА, а ЧИТАННЯ завжди в моді!
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Весняне сонечко з небес — О, незабутній нині час: Христос воскрес! Христос Воскрес! Це Той, хто любить нас, Дарує нам життя нове, ...
-
( До 170-річчя від дня народження) Іван Якович Горбачевський — український учений-біохімік, гігієніст та епідеміолог, громадсько-політичн...
-
14 березня щорічно в Україні відзначається День добровольців. Цю річницю встановила Верховна Рада України у 2017 році з метою вшанування муж...