пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Батарейки здавайтесь

18 лютого  -  Всесвітній день батарейки




Чи знаєте ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро?

Не можна уявити сучасний світ без тих маленьких елементів живлення! Від батарейок працюють годинники, ліхтарики, телефони, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації, медичні прилади. Рано чи пізно всі батарейки переходять у непрацездатний стан та перетворюються на непотрібні, їх подальший шлях стає очевидним. Саме тоді проявляється негативний чинник ще донедавна такої корисної речі. І коли приходить час позбавлятися від неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвої корзини».



Батарейки залежно від їхнього типу, містять важкі метали та елементи, токсичні і небезпечні для живих організмів: свинець, кадмій, ртуть, нікель і цинк.
Ці елементи практично не виводяться з організму, а накопичуються в ньому, вражаючи нирки, кісткові тканини, викликають розлади нервової системи, порушують функції підшлункової та щитовидної залози. Володіють мутагенними і канцерогенними властивостями, становлячи потенційну генетичну небезпеку, провокують ракові захворювання.




Одна пальчикова батарейка, може забруднити близько 400 літрів води або 20 м2 грунту. Коли ртуть потрапляє у водні екосистеми, мікроорганізми перетворюють її в метилртуть – а ці сполуки ртуті в малих дозах набагато токсичніші за звичайну ртуть Метилртуть, таким чином, стає одним з компонентів харчових ланцюгів у природі.


В Україні використані елементи живлення потрапляють не в утилізацію, а на звичайні звалища. Наша країна – єдина в Європі досі ніяк не врегулювала проблеми утилізації батарейок.



Найбільша проблема в тому, що люди не усвідомлюють рівень екологічної небезпеки, і в тому, що державою не налагоджений збір і перевезення використаних батарейок. На сьогодні, збір батарейок та акумуляторів - це справа рук активістів і дружніх до довкілля осіб, організацій, установ, підприємств і підприємців.


Тому наша бібліотека прагне привернути увагу людей до безконтрольного викидання небезпечних відходів на прикладі батарейок. Ми відкрили в нашій бібліотеці пункт збору відпрацьованих батарейок.
До ініцативи може долучитись кожен!

Запрошуємо вас разом з нами робити Україну чистішою!!!!


 

1 коментар: