середа, 30 жовтня 2024 р.


 

Якщо читач не може прийти до бібліотеки то бібліотекарі з книгами йдуть до читача (в рамках бібліотечного проекту «Бібліотерапія»)

#Бібліотека_доступна_кожному

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

День української писемності та мови!

 27 жовтня

Вітаємо всіх українців з Днем української писемності та мови! Хай українська мова завжди буде квітучою, живою, вільною. Шануймо і любімо нашу рідну мову!

Зі святом вітає і читає вірш наша читачка Діанка.





Гра-вікторина: «Горджусь і радію, що рідною мовою володію»

 25 жовтня

До Дня української писемності і мови у бібліотеці пройшла гра-вікторина: «Горджусь і радію, що рідною мовою володію». Читачі читали вірші, скоромовки, відгадувати загадки, відповідали на питання вікторини, писали радіодиктант національної єдності 2024.


четвер, 17 жовтня 2024 р.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу»












Щиро дякуємо пану Миколі Сліпченко за подаровані книги для нашої бібліотеки. 

Кожна книжка знайде свого читача. 

Посиденьки у бібліотеці: «Доброта, як сонце, завжди гріє»

(В рамках бібліотечного проекту «Бібліотерапія»)

«Доброта, як сонце, завжди гріє» під такою назвою пройшли посиденьки  у бібліотеці за горнятком чаю і читанням поезії і прози тернопільських письменників.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Поетично-мистецька хвилинка: «Україно, ти для мене диво»

 

Україно моя.

Що таке Україна?-

Я спитав журавля.

- Працьовита країна,

Там багата земля!

Я спитав у лелеки:

- Де найкращі поля?

- Облітав я далеко,

Краще наших нема!                                            

Я спитав у синиці:

- Де смачніша вода?

- В Українських криницях,

Відповіла вона.

- Хто найкраще співає?-

 Я спитав солов'я.

- Та хіба ж ти не знаєш?!

   Україна моя!

                               Андрій Мудрий

«Україно, ти для мене диво» під такою назвою пройшла поетично-мистецька хвилинка. Читачі читали вірші про рідну нашу неньку-Україну і власноруч виготовляли декоративні картки: «Оспівана у віршах».

четвер, 10 жовтня 2024 р.


В рамках бібліотечного проекту «Бібліотерапія» - користувачам нашої бібліотеки, які потребують допомоги, надаються соціальні послуги.


вівторок, 8 жовтня 2024 р.

Мистецький ювілей: «Мандри світами Юліана Опільського»


 Сьогодні, 8 жовтня,  140-річчя від дня народження Ю. Опільського  - педагога, першого українського письменника, що народився у Тернополі.

Зі спогадів дочки письменника Ганни Рудницької: «Мій батько Юрій Львович Рудницький (1884–1937) відомий читачам під прибранним ім'ям Юліан Опільський. Псевдонім відображав повагу до рідного краю — Опілля, мальовничої місцевості між річками Золотою Липою і Стрипою. Юліан Опільський — автор історичних романів, повістей, оповідань, які захоплюють своїми сюжетами часи від подій стародавнього Вавилону, Єгипту, Греції, Риму, періоду Київської русі до пізніх часів на наших землях аж по 1812 рік. Це «Поцілунок Іштари», «Школяр з Мемфісу», «Гарміоне», «Під орлами Роми», «Золотий Лев», «Вовкулака», «Упирі», «Тінь велетня», трилогії «Іду на вас», «Ідоли падуть», «Сумерк».

 З життя Юліана Опільського...

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Історико-патріотична година: «Уклін усім, хто край свій боронить»


Сьогодні в Україні особливий день, адже відзначають декілька свят і пам‘ятних дат, пов‘язаних  з різними історичними подіями. Це - свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День УПА, День захисників і захисниць України. Це день молитви за всіх полеглих за свободу і цілісність України.

Сьогодні всі українці віддають данину шани і вдячності тим, хто мужньо захищав рідну землю від загарбників у минулому, вшановують захисників нашої держави - наших сучасників, які захищають рідну землю, боронять незалежність України, а також всіх, хто в тилу несе нелегку і відповідальну службу.

До цих пам‘ятних дат в бібліотеці пройшла історико-патріотична година під назвою «Уклін усім, хто край свій боронить».  На захід завітали учні 9-В класу Тернопільська спеціалізована школа 7 з поглибленим вивченням іноземних мов, класний керівник Кіт Т. Т., вчитель-предметник Литвин І. В.

Щиро дякуємо нашому гостю Андрію Лесіцькому - історику, вчителю, працівнику Тернопільського обласного краєзнавчого музею, члену політичної партії «Правий сектор», за цікаву розповідь про історичні факти з нашої минувшини, про українців, які пожертвували своїм життям заради неньки- України за часів козацтва та визвольного руху у  XX ст. та за наших сучасних героїв і героїнь.