вівторок, 15 квітня 2025 р.

Екскурс в минуле: «Нас торкається подих століть»

Тернополю - 485 років від першої історичної згадки.

                                                                                          /Шупляк О.І , Вечірній Тернопіль, 2010 / 


Я  народився  тут

Так, я залюблений в  Тернопіль,

Цей диво-острів між полів,

Я тут, на березі Серету,

Вслухаюсь в щебет солов’їв.

Дивлюсь, як  катер здоганяє простір,

Як топіль щось нашіптує траві,

А ондечки дівчатко на гітарі

Щось виграє у мріях та журбі.

Хмаринки доторкнулися до неба,

Дісталась до дерев блакить,

І вітерець на мрійних крилах

Повіє щастячком на мить.

Який тут запах дивовижний!

У цьому вся краса життя…

Іде Тернопіль, мов подвижник,

В своє щасливе майбуття.

                  Володимир Демчишин

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Народознавча година: «Великдень іде свято несе» і майстер-клас: «Про що розповідає писанка».


В рамках міського фестивалю «Великодні мотиви» в бібліотеці пройшла народознавча година: «Великдень іде свято несе» і майстер-клас: «Про що розповідає писанка».


Великдень - одне з найзначніших християнських свят. В Україні його святкують з X ст. Свято повʼязане з воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великдень, що значить Великий день, бо він великий своєю подією, своїм значенням, своєю радістю. Ще цей день називають - Велика Неділя Пасхи, Свята Пасха.

В Україні перед Великоднем є давній звичай розмальовувати різнокольоровими фарбами яйця - писанки, часом дуже складними орнаментами. Писанки ніколи не були варені, щоб у них зберігалась жива сила зародка. Писанками не грались в «битки» і «котки». Їх не їдять, стараються не розбити і зберегти як найдовше. Під час христосування ними тільки обмінюються або дарують як священний талісман. На відміну від писанок, крашанка є одного кольору- червоного, синього, зеленого, жовтого та інших кольорів.  На Великдень з крашанок починають їжу. Ними граються в «битки» і  «котки», або «христуються», тобто один підставляє одному, з двох учасників христування свою крашанку, а другий своєю крашанкою бʼє її, розбивши обоє промовляють «Христос» воскрес!» і цілуються.

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Книжкова виставка «Вулицями та майданами рідного Тернополя»


 До Дня першої згадки про Тернопіль в бібліотеці з 07.04 по 18. 04 діє книжкова виставка «Вулицями та майданами рідного Тернополя». 

На виставці представлені книги про минувшину і сьогодення нашого міста, красу природи, твори тернопільських поетів, письменників, піснярів, художників.

Ласкаво просимо.

Воркшоп: "Екологія в житті людей"

У бібліотеці-філії № 7 для дорослих 10 квітня відбулась цікава, пізнавальна зустріч з доцентом кафедри геоекології та гідрологї Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка (ТНПУ) - Світланою Новицькою  та учнями 8-А класу і вчителем біології Губар Тетяною Володимирівною Тернопільська спеціалізована школа 7 з поглибленим вивченням іноземних мов .


Особливо цікаво дітям було почути про роль суспільства в функціонуванні сучасних екосистем планети, відповідальність за екологічні проблеми сьогодення і участь молоді в обранні стратегії виживання людства. Також наголошувалось на важливості отримання екологічних знань всіма верствами населення. Користувачі активно приймали участь в обговоренні, цікавились інноваційними підходами в екологічній науці.

Щиро дякуємо Світлані Новицькій за  захоплюючий воркшоп. До нових зустрічей.

вівторок, 8 квітня 2025 р.

Книжковий фестиваль: «Читаємо в 10-й»

Сьогодні бібліотекарі бібліотеки-філії № 7 для дорослих долучились до світлого і чудового дійства - книжкового фестивалю «Читаємо в 10-й», який проходить в Тернопільській загальноосвітній школі I-III ступенів № 10. 

Наша бібліотека презентувала арт-буки: «Серце промовляло до людей. Степан Качала (1815-1888) і «Віктор Андрієнко. В кадрі та поза кадром».






 Разом з бібліотекою-філією 2 для дорослих провели майстер-клас: «Листівка з любовʼю. Великодні вітання для воїнів ЗСУ» у 4-Б класі , класний керівник Людмила Григорівна Іпіроті.  Діти від щирого серця писали слова подяки і побажань нашим захисникам. Листівки будуть передані на фронт. Дякуємо кожному нашому українському воїну за можливість дітям навчатись у школі, зустрічати ранок, усміхатись. Хай Бог береже вас. Перемоги і миру усім українцям.

Дякуємо організаторам фестивалю за запрошення на свято.

 



середа, 2 квітня 2025 р.

Літературна гра-подорож: «Ми подорожуємо казками Андерсена»

До Міжнародного дня дитячої книги пройшов захід: літературна гра - подорож «Ми подорожуємо казками Андерсена», який  відзначається 2 квітня. Святкування дати встановлено у день народження відомого казкаря Ганса Христіана Андерсена. Щороку починаючи з 1967-го у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню. До цього свята приурочують проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги.

В ігровій формі наші юні читайлики ознайомились з творчістю датського казкаря Г. Х. Андерсена. Було пізнавально, цікаво і весело.


понеділок, 31 березня 2025 р.

Творчий портрет: «Пам’яті Галини Гордасевич»

 / до 90-річчя від дня народження/ 

І хоч брела крізь горе бродом,

Була я зі своїм народом.

                               Г. Гордасевич

Галина Гордасевич (1935-2001) - поетеса, співзасновниця Донецького Товариства української мови та Донецького крайового Руху. Була засуджена комуністичною репресивною системою до 10 років таборів за «складання націоналістичних віршів та антирадянську агітацію серед студентів».

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Весняні канікули у бібліотеці - читаємо і відпочиваємо!

 




Майстер-клас: "Весняні бантики для дівчат"

 #Бібліотека_місце_сили

#Немає_нічого_неможливого

Бібліотека - це не лише місце де користувачі читають, здобувають знання, а ще й цікаво проводять дозвілля. 





Ось які чудові бантики сьогодні ми робили власноруч. Творили усі і батьки і діти. 

А опановувати техніку створення прикрас для волосся зі стрічок допомагала майстриня п. Ірина. Вона ознайомила наших умільців з різними тонкощами у роботі. Проведення таких творчих зустрічей дає можливість розвивати уяву, увагу, творче та логічне мислення, виховання акуратності, любові до праці. А ще цікаво і корисно провести час, поспілкуватись з друзями.

Дякуємо пані Ірині за чудовий, пізнавальний майстер-клас, за теплу атмосферу, де було затишно усім і дорослим і дітям.

середа, 26 березня 2025 р.

Голосні читання: «Історії з життя видатних українців»


 «Історії з життя видатних українців» голосні читання за книгою «Інсторики». Юні читайлики дізнались багато цікавих фактів  з життя письменників: І. Франка, О.Кобилянської, славетної співачки С.Крушельницької, борця за незалежність України Степана Бандери, першого українського космонавта Л. Каденюка та багатьох інших визначних українських особистостей.


  

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Майстерка: "Оберіг для воїна"

«Оберіг для воїна» під такою назвою пройшла майстерка у бібліотеці. Дорослі і діти виготовляли мотаночку-оберіг для на наших захисників.

Хай Бог береже кожного українського воїна, дає сили духу, мужності, перемоги і миру. 




Поетичне рандеву: «Поезія –слово!.. Поезія – пісня, поезія – вільна душа!» / До Всесвітнього дня поезії

 

Поезіє, красо моя, окрасо,

я перед тебе чи до тебе жив?

                                Василь Стус




Вірші тернопільських поетів




***

                        Друзям по перу

Поезія – це подих вітру свіжий,

Заходить в душу – і згасає біль,

Вселяє спокій, що марноти ріже

І оживає в краплі дощовій…

 

четвер, 20 березня 2025 р.

Замальовка краєзнавча: "В. Лучаківський перший українець — бургомістр у Тернополі"


Володи́мир Лучаківський

 (1838 р. н. – 1903 р. с.) — український громадський діяч, письменник, перекладач, адвокат і перший українець — бургомістр у Тернополі.

На початку 70-х років ХІХ століття він був найвизначнішою постаттю поміж українців не тільки Тернополя, але й всього Поділля. 

Володимир Лучаківський народився 19 березня 1838 року в селі Ременові ( нині Кам'янка-Бузький район, Львівщина) в сім'ї священика УГКЦ о.Дмитра Лучаківського та його дружини Антоніни Дольницької. Маленьким хлопчиком, разом з батьками переїхав у село Довжанка  недалеко від Тернополя, де його батько був парохом.

Після закінчення Тернопільської гімназії, яку закінчив на відмінно, навчався на правознавчому факультеті Львівського університету. У 24 роки став єдиним адвокатом-українцем у Тернополі. У 1867 році захистив докторську дисертацію з права у Ягеллонському університеті м. Кракова.

вівторок, 18 березня 2025 р.

Акція "Подаруй бібліотеці книгу"


 Щиро дякуємо нашим читачам Олі і Яні за подаровані книги бібліотеці.

Протягом року в бібліотеці триває акція "Подаруй бібліотеці книгу" Усіх бажаючих запрошуємо долучатись.

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Акція-подяка "Листівка воїнам"

14 березня -До Дня українського добровольця в бібліотеці протягом дня походила акція-подяка: «Листівка воїнам», читачі  виготовляли листівки і писали слова подяки, побажань нашим захисникам.

До акції долучились читачі, учні 4-Г  і 4-Б класу Тернопільська спеціалізована школа 7 з поглибленим вивченням іноземних мов . Діти підписали листівки, висловлюючи слова подяки і побажання нашим українським воїнам, виліпили сердечка з пластиліну, заспівали привітання  пісню «Ой у лузі червона калина...».