середа, 2 липня 2025 р.

День нової книги: «Нова книга – новий друг»

 Міні – проект: «Бібліоекспрес»

Протягом дня бібліотекарі інформували читачів про нові надходження відділової і художньої літератури. Користувачі ознайомились з книжковими  виставками: «На хвилях книжкових новинок» і «Увага! Нові надходження»,  кожен підібрав собі книги за своїми уподобаннями.


Інформаційний список нових надходжень

/Міні – проект: «Бібліоекспрес»/

Шановні читачі!

Пропонуємо Вашій увазі нові книги, які надійшли до

До Бібліотеки-філії № 7 для дорослих.

До списку увійшли:  книги з мистецтва, мовознавства, літературознавства, воєнна та історична література.

У межах розділів літературу розміщено за алфавітом  авторів або назв творів.

пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Інформ-хвилинка «Конституція і мої права»

До Дня Конституції

Щороку 28 червня українці святкують День прийняття Конституції України. Саме цього дня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію України. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції:

               Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України.



 Ця важлива подія сталася на п’ятий рік після проголошення незалежності нашої держави, в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Процес прийняття основного закону був непростий: майже добу депутати Верховної Ради не могли дійти згоди і не виходили із сесійної зали. Через 23 години безперервних дебатів дві третини депутатського корпусу -  315 парламентарів таки проголосували за прийняття Конституції України. У документі визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.

четвер, 5 червня 2025 р.

Майстерка «Моя планета Земля»

5 червня відзначається Всесвітній день довкілля, який вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря. Його мета привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор.  Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році. Тоді у Стокгольмі відбулася Конференція ООН з проблем довкілля, на якій були присутні представники 113 держав. Її результатом стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП). Починаючи з 1973 року цю дату відзначають щороку  у більш ніж 100 країнах світу.

5 червня 2000 року розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій», яка нагадує людству про його роль в охороні довкілля.

Всі ми живемо на одній планеті Земля, і забруднюючи її, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому ще з малку ми маємо вчитись дбайливому, турботливому ставленню до навколишнього світу.  Саме від нас залежить наше майбутнє!

У Всесвітній день довкілля проводяться різноманітні заходи – вуличні мітинги,  конкурси дитячих творів і плакатів, кампанії з утилізації відходів, прибирання територій тощо.

У нашій бібліотеці пройшла майстерка «Моя планета Земля». Юні читачі дізнались чому потрібно дбайливо і з турботою ставитись до природи, про проблеми довкілля. І кожен з них на аркуші паперу зобразив нашу планету у безмежному  Всесвіті.

вівторок, 3 червня 2025 р.

Година веселих витівок «Хай буде дитинство щасливим»

Ось наші маленькі читайлики і дочекались літніх канікул!!!

Сьогодні для них пройшла година веселих витівок «Хай буде дитинство щасливим».  Діти відпочивали, сміялись, співали, знайомились з новими друзями, грали у рухливі ігри, відповідали на питання, фантазували і втілювали свої мрії у малюнках. Було весело,цікаво, змістовно і корисно.Чекаємо, до нових зустрічей!

#Бібліотека_місце_сили #Немає_нічого_неможливого

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Майстер-клас з виготовлення листівки: "Дорогому захиснику"

 До Дня Героїв 

23 травня в Україні відзначають День Героїв. Цього дня українці вшановують усіх, хто відстоював та відстоює свободу, цілісність та незалежність нашої держави.

Це герої усіх часів, починаючи від     Київської Русі - лицарі, козаки, Січові стрільці, повстанці, учасники УНР та УПА, ветерани АТО і, звісно, захисники, які сьогодні б'ються на фронті виборюючи  мирне майбутнє України.

Також у свято Героїв українці висловлюють підтримку теплими словами, листівками та донатами для ЗСУ.

62 листівки для військових, виготовлених власноруч читачами бібліотеки, разом з маскувальними  каверами (нашоломники) сплетеними волонтерами «Файна сітка» будуть передані захисникам на передову.

Схиляємо голови перед відвагою, мужністю героїв, які захищали і сьогодні захищають нашу рідну землю. Дякуємо кожному із захисників, хто вірить і бореться за українську незалежність. Низький уклін живим і світла пам'ять тим, кого більше немає з нами!

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

Лоція літературна: «Письменники Європи»

 

День Європи- свято, що відзначають в Україні, Європейському союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті. До цієї дати в бібліотеці пройшов захід - лоція літературна: «Письменники Європи».



вівторок, 6 травня 2025 р.

субота, 26 квітня 2025 р.

Літературний набат: «Біль України Чорнобилем сіяний»

 

      39 років тому сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, маштабна катастрофа, яка згубила життя багато тисяч людей. 


Ліна Костенко

 * * *

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне.

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Екохвилинка: "День Матері-Землі"


Сьогодні 22 квітня весь світ відзначає- Міжнародний день Матері-Землі. У цю дату кожна людина на Землі повинна задуматися, що вона може зробити для збереження довкілля і кращого життя на нашій планеті.
 Можна почати з невеличких справ, наприклад,  посадити дерево; бережно ставитись до тварин; вимикати світло; замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі; відмовитись від одноразових матеріалів (пластикові пляшки, пакети, упаковки) і замінити на екологічне; сортувати і здавати сміття на переробку; не викидати на смітник батарейки, а віддавати на утилізацію та робити багато інших хороших справ.

Доєднуйтесь і ви до збереження нашої планети!

В бібліотеці в рамках проєкту «Історія однієї батарейки» діє пункт збору відпрацьованих батарейок, які подальше передаються на утилізацію.

Щиро дякую нашим читачам хто долучається до збору батарейок.

середа, 16 квітня 2025 р.

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Екскурс в минуле: «Нас торкається подих століть»

Тернополю - 485 років від першої історичної згадки.

                                                                                          /Шупляк О.І , Вечірній Тернопіль, 2010 / 


Я  народився  тут

Так, я залюблений в  Тернопіль,

Цей диво-острів між полів,

Я тут, на березі Серету,

Вслухаюсь в щебет солов’їв.

Дивлюсь, як  катер здоганяє простір,

Як топіль щось нашіптує траві,

А ондечки дівчатко на гітарі

Щось виграє у мріях та журбі.

Хмаринки доторкнулися до неба,

Дісталась до дерев блакить,

І вітерець на мрійних крилах

Повіє щастячком на мить.

Який тут запах дивовижний!

У цьому вся краса життя…

Іде Тернопіль, мов подвижник,

В своє щасливе майбуття.

                  Володимир Демчишин

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Народознавча година: «Великдень іде свято несе» і майстер-клас: «Про що розповідає писанка».


В рамках міського фестивалю «Великодні мотиви» в бібліотеці пройшла народознавча година: «Великдень іде свято несе» і майстер-клас: «Про що розповідає писанка».


Великдень - одне з найзначніших християнських свят. В Україні його святкують з X ст. Свято повʼязане з воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великдень, що значить Великий день, бо він великий своєю подією, своїм значенням, своєю радістю. Ще цей день називають - Велика Неділя Пасхи, Свята Пасха.

В Україні перед Великоднем є давній звичай розмальовувати різнокольоровими фарбами яйця - писанки, часом дуже складними орнаментами. Писанки ніколи не були варені, щоб у них зберігалась жива сила зародка. Писанками не грались в «битки» і «котки». Їх не їдять, стараються не розбити і зберегти як найдовше. Під час христосування ними тільки обмінюються або дарують як священний талісман. На відміну від писанок, крашанка є одного кольору- червоного, синього, зеленого, жовтого та інших кольорів.  На Великдень з крашанок починають їжу. Ними граються в «битки» і  «котки», або «христуються», тобто один підставляє одному, з двох учасників христування свою крашанку, а другий своєю крашанкою бʼє її, розбивши обоє промовляють «Христос» воскрес!» і цілуються.

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Книжкова виставка «Вулицями та майданами рідного Тернополя»


 До Дня першої згадки про Тернопіль в бібліотеці з 07.04 по 18. 04 діє книжкова виставка «Вулицями та майданами рідного Тернополя». 

На виставці представлені книги про минувшину і сьогодення нашого міста, красу природи, твори тернопільських поетів, письменників, піснярів, художників.

Ласкаво просимо.

Воркшоп: "Екологія в житті людей"

У бібліотеці-філії № 7 для дорослих 10 квітня відбулась цікава, пізнавальна зустріч з доцентом кафедри геоекології та гідрологї Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка (ТНПУ) - Світланою Новицькою  та учнями 8-А класу і вчителем біології Губар Тетяною Володимирівною Тернопільська спеціалізована школа 7 з поглибленим вивченням іноземних мов .


Особливо цікаво дітям було почути про роль суспільства в функціонуванні сучасних екосистем планети, відповідальність за екологічні проблеми сьогодення і участь молоді в обранні стратегії виживання людства. Також наголошувалось на важливості отримання екологічних знань всіма верствами населення. Користувачі активно приймали участь в обговоренні, цікавились інноваційними підходами в екологічній науці.

Щиро дякуємо Світлані Новицькій за  захоплюючий воркшоп. До нових зустрічей.

вівторок, 8 квітня 2025 р.

Книжковий фестиваль: «Читаємо в 10-й»

Сьогодні бібліотекарі бібліотеки-філії № 7 для дорослих долучились до світлого і чудового дійства - книжкового фестивалю «Читаємо в 10-й», який проходить в Тернопільській загальноосвітній школі I-III ступенів № 10. 

Наша бібліотека презентувала арт-буки: «Серце промовляло до людей. Степан Качала (1815-1888) і «Віктор Андрієнко. В кадрі та поза кадром».






 Разом з бібліотекою-філією 2 для дорослих провели майстер-клас: «Листівка з любовʼю. Великодні вітання для воїнів ЗСУ» у 4-Б класі , класний керівник Людмила Григорівна Іпіроті.  Діти від щирого серця писали слова подяки і побажань нашим захисникам. Листівки будуть передані на фронт. Дякуємо кожному нашому українському воїну за можливість дітям навчатись у школі, зустрічати ранок, усміхатись. Хай Бог береже вас. Перемоги і миру усім українцям.

Дякуємо організаторам фестивалю за запрошення на свято.